Odzież reklamowa z nadrukiem w marketingu wielopoziomowym

Odzież reklamowa z nadrukiem

Odzież reklamowa z nadrukiem

W dzisiejszych czasach firmy i instytucje wymyślają coraz bardziej innowacyjne formy marketingu. Do nowatorskich pomysłów należy tzw. marketing wielopoziomowy. Jest to zbiór działań wykonywanych przez zespół osób przeszkolonych do marketingu, w celu pozyskiwania klientów. Relacje w danym zespole ułożone są na zasadzie podległości – każdy przedstawiciel handlowy firmy ma bezpośredniego przełożonego, sam natomiast jest przełożonym dla pracowników stojących niżej w hierarchii. Tego rodzaju konstrukcja jest o tyle skuteczna, że każdemu pracownikowi opłaca się pozyskiwać maksymalnie dużą liczbę klientów, ponieważ wszyscy pracują na konto całego zespołu, a oprócz tego każdy pracuje na swoje własne konto. Dlatego też owi przedstawiciele handlowi są kreatywni i wprowadzają do reklamy element innowacyjny.

Takim elementem innowacyjnym może być np. rozdawanie ludziom gadżetów reklamowych. Gadżety te, np. odzież reklamowa z nadrukiem, to idealne prezenty, które ludzie chętnie przyjmują. Oczywiście może to wyglądać różnie.

W pierwszym przypadku może być tak, że odzież reklamowa z nadrukiem czy też inny gadżet może być wręczany potencjalnemu klientowi bez względu na to, czy zainteresuje się on daną firmą czy też nie. W innym przypadku prezent dostaje tylko ta osoba, która skorzysta z usług firmy. Pierwsza metoda jest o wiele bardziej ryzykowna i wymaga zainwestowania większych środków, stąd też jest rzadziej stosowana. A zatem Odzież reklamowa z nadrukiem służy najczęściej jako prezent dla tych, którzy skorzystali z usług danego przedsiębiorstwa.

Marketing wielopoziomowy zna też inną metodę dystrybucji. Jest to konkurs, w ramach którego elementy odzieży reklamowej, noszące nadruki, są do wygrania. Zasady konkursu mogą być różne, ważne, aby nie były zbyt skomplikowane i żeby szansa wygranej była realna. Wówczas dużo klientów firmy zaangażuje się w ten konkurs.

Jak widać, metody dystrybucji gadżetów reklamowych w marketingu wielopoziomowym są bardzo zbliżone do tych w innych formach marketingu. Dodatkowo należy podkreślić, że ważny jest tutaj także nadruk – bez niego nie ma mowy o atrakcyjnym gadżecie i skutecznej reklamie.